Haber

Bursa’nın ‘en e-belediyesi’ Mustafakemalpaşa oldu

BURSA (İGFA) –Mustafakemalpaşa Belediyesi, vatandaşlara büyük kolaylık sağlayan e-belediyecilik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Hizmetin kullanıma açılmasıyla birlikte sistem üzerinden yapılan ilk başvuru Önder Mehmet Kanar tarafından onaylandı.

Başkan Kanar döneminde hız kazanan dijital dönüşüm ve buna eşlik eden yenilikler sayesinde belediye ile olan süreçlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirme fırsatı bulan vatandaşlar, artık yapı ruhsatı, tadilat ve zemin etüdü gibi birçok hizmete, “Elektronik Proje Kontrol ve Arşiv Sistemi (EPKAS). Sunulan farklı modül ve hizmetlerin yanı sıra kurumlar arası entegrasyona da sahip olan uygulama, Bursa ilçe belediyeleri arasında bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Elektronik Proje Kontrol ve Arşiv Sistemi ile hizmetlerin daha hızlı yürütülmesi ve fiziki arşivleme için yer israfının önüne geçilmesi amaçlanırken, güvenilirliği ve yapısı ile şüpheleri ortadan kaldıran uygulama, süreçlerin sırasına göre sonuçlandırılmasını sağlar. başvuru. Hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar, E-belediye modülüne Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin kurumsal web sitesi www.mustafakemalpasa.bel.tr veya https://epkas.mustafakemalpasa.bel.tr/proje/start başvuru sayfasından ulaşabilirler.
Elektronik Proje Kontrol ve Arşiv Sistemi sayesinde yapı ruhsatnamelerinin verilmesi, tadilatların yapılması, yapı kontrol tarafından hazırlanan hakedişlerin elektronik ortamda takibi, yapı kullanma izin belgesinin verilmesi gibi birçok süreç artık daha şeffaf ve hızlı bir ortamda gerçekleştirilebilmektedir. web sitesi aracılığıyla. Önder Kanar, “Yüklenen proje dosyaları ilgili kişilere e-posta ve sms bildirimleri ile takip edilecek, e-imza ve elektronik imza süreçleri ile gerçekleştirilecektir.”

Önder Kanar, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Birimi bünyesinde tasarlanan uygulamanın benzerlerinden farklı geliştirildiğini belirterek, “Kurumlar arası entegrasyon sayesinde vatandaşlarımız aşağıdaki gibi projelerin başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek. Elektrik, Su ve Telekomünikasyon sistem üzerinden, teknolojilerden yararlanarak belediyemizde e-dönüşüm sürecini hızlandıran projeye de katkı sağlayacaklar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu