Haber

VakıfBank’ın yeni genel müdürü Banu Can Schürmann oldu

Yeni dönem yapısını sürdüren son CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonu VakıfBank’ta, kulübün Genel Müdürü olarak bir dönem VakıfBank’ta da forma giyen eski CEV Başkan Yardımcısı Banu Can Schürmann atandı.

2022-2023 sezonunu AXA Sigorta Kupa Voleybolu ve CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonlukları ile tamamlayan VakıfBank’ın yeni kulübü Genel Müdürü belli oldu.

Spor mesleğinde VakıfBank’ta forma giyen Banu Can Schürmann, eski CEV Başkan Yardımcısı ve FIVB Denetim Kurulu Üyesi’nin yanı sıra önümüzdeki dönemden itibaren kulübün Genel Müdürü olarak görev yapacak.

1978 yılında Ankara’da dünyaya gelen Banu Can Schürman, VakıfBank formasını da giydiği spor kariyerinin ardından çeşitli kulüplerde ve Yıldız Gençlik Milli Grubu’nda yöneticilik görevini üstlendi. Lisans eğitimini ODTÜ’de, yüksek lisans eğitimini Ankara Üniversitesi’nde ve doktora eğitimini Gazi Üniversitesi’nde tamamlayan Schürmann, 2005 yılında CEV Yönetim Kurulu’na katıldı.

CEV eski Başkan Yardımcısı ve FIVB Denetim Komitesi Üyesi Banu Can Schürmann; Olimpiyat Oyunları, Dünya Şampiyonası, Dünya Grand Prix’si, EYOF gibi etkinliklerde heyet başkanlığı yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu