Haber

Belediye Başkanı Hançerli’den Depremzedelere Bisiklet Sürpriz

Türkiye’yi şoke eden depremin ardından bölge halkına tüm imkanlarıyla destek olan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, depremin olduğu bölgede çocuklarla toplantıya geldi. Avcılar Belediyesi’nin Hatay’da eğitimin devamı için kurduğu çadır okulları ziyaret eden Hançerli, depremzedelere bisiklet hediye etti.

Hançerli Deprem Bölgesinde

Tüm Türkiye’yi harekete geçiren depremin ilk anından bu yana bölgede çalışma yapan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, afet bölgesini ziyaret etti. Antakya’da bulunan Avcılar Belediyesi Afet Lojistik Merkezi’ndeki çalışmaları denetleyen Hançerli, çadır okullarda öğrencilerle bir araya geldi.

19. Çadır Okul Açıldı

Kahramanmaraş’taki depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da eğitime devam etmek için vakit kaybetmeden çalışmalara başlayan Avcılar Belediyesi, çadır okul sayısını her geçen gün artırıyor. Kentin dört bir yanında depremzede öğrencilere hizmet veren çadır okulların sayısı 19’a yükseldi. Çadır okullarda öğrencilerle bir araya gelen Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, öğrencilere bisikletleri hediye etti.

“Güzel Ülkemizi Kenetliyoruz”

Karaali Mahallesi Şehit Nizam Akdeniz İlköğretim Okulu’nda öğrencilere sürpriz yapan Lider Hançerli; Yaraları hep birlikte sarmak adına deprem bölgesinde aylardır dört koldan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün eğitimin imkansız hale geldiği Hatay Merkez’de değerli öğretmenlerimizle birlikte; Çocuklarımız eğitimden uzak kalmasın diye kurduğumuz 19 çadır okulun ilki olan Karaali Mahallesi’ndeki okulumuzdayız. Çocuklarımıza sürpriz yapmak istedim. Söz verdiğim bisikletleri okullarımızın törenlerinde çocuklarımıza teslim ettik. Gönlümüzü sonuna kadar açtığımız, koşulsuz sevgimizi gösterdiğimiz vatandaşlarımıza hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Güzel ülkemizi kenetlemeye her zaman devam edeceğiz.” söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu