Haber

Beşiktaş’tan Burak Yılmaz iddialarını yalanladı

Beşiktaş’taki görevinden istifa eden Burak Yılmaz, yaptığı açıklamalarla siyah beyazlı camiayı karıştırdı.

Şenol Güneş ve Vincent Aboubakar ile ilgili sözleri hayranlarını kızdıran Burak Hoca, Cenk Tosun’u takipten çıkararak tartışmaları farklı bir boyuta taşıdı.

Aboubakar hakkında “Araştırdığımda Kamerunlu forvetimizin alacaklarının 4 ay içinde ödenmesi konusunda ısrar ettiğini öğrendim. Ödeme yapılmadığında acının devam ettiğini söylediler. Ama hayır bilime müdahale ederek dedikodu yapmak istemiyorum. İşi Beşiktaş yöneticilerine bırakıyorum…”Genç çalıştırıcının şu sözlerine yanıt vermekte gecikme olmadı:

Beşiktaş Burak Yılmaz’ı reddetti

Kulüp, iddialara sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayarak yanıt verdi.

Futbolcumuz Vincent Aboubakar ile ilgili bugün basında çıkan iddialar nedeniyle açıklama yapmak zorunlu hale geldi.

Aboubakar’ın ileride ödeme talebinde bulunması ve bu talebin karşılanmaması nedeniyle formayı giyemeyeceği yönündeki iddialar gerçekleri yansıtmıyor. Aboubakar’ın Futbol A Takımımızın son 4 maçında forma giyememesinin tek nedeni sakatlığıydı.

Kulübümüzdeki tüm sporcu, teknik personel ve personelin hakediş ödemeleri zamanında ve düzenli olarak yapılmaktadır. Ayrıca oyuncularımızın, teknik kadromuzun ve personelimizin ihtiyaç duyması halinde Kulübümüz imkanları dahilinde avans ödemesi yapılmaktadır. Aboubakar’ın bu konudaki talebi üzerine, kendisine önümüzdeki aylarda ödenecek hakedişlerin mahsup edilmesi amacıyla aylar öncesinden tek seferlik bir ödeme yapıldı.

“Aylar öncesindeki konu…”

Bu sorun güncel bir sorun değil, aylar önce yaşanan bir sorun. Futbolcunun acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, futbolcunun gönül rahatlığı dikkate alınarak kulüpten olan alacakları karşılığında ödeme yapıldı. Üstelik bu tedbir çok yüksek bir miktar değil.

Sağlık Konseyi Koordinatörümüz Tekin Kerem Ülkü’nün Vincent Aboubakar’ın sağlık durumuyla ilgili açıklaması şu şekilde: “Bodo/Glimt maçı öncesi ısınma sırasında sağ uyluğunun sırtında ağrı hisseden Futbol A Takımımız oyuncumuz Vincent Aboubakar, fenalaştı. Altunizade Acıbadem Hastanesi’ne kaldırılan MR’da uyluk arka kasında (biceps femoris) gerginlik ve kanama tespit edilen oyuncumuzun bu sakatlığının tedavisi sağlık ekibimiz tarafından sürdürülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu